Ramazan Ayında Takviye Gıda Kullanımı

Ana Sayfa / Genel / Ramazan Ayında Takviye Gıda Kullanımı

Yapılan bilimsel çalışmalara göre obezite cerrahisi sonrası 1 yıl oruç tutulmaması önerilmektedir. 1 yıl sonrasında ise diyetisyeniniz ve doktorunuza danışarak oruç tutmak sizin için daha iyi olacaktır. Eğer oruç tutulacaksa da sahuru kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Sahurda da sindirimi kolay olan besinlere ve bağışıklığı güçlü tutmaya yarayan kefir, probiyotik gibi besinlere yer vermelisiniz .

Aç karnına alınması gereken bir mineral olan demir takviyesi sahur vaktinde tüketilebilir. Sahuru yapana kadar demir mineralinin bir kısmının midede emilimi gerçekleşecektir. B grubu vitaminler sahur-iftar vakti  farketmeksizin alınabilir. İftardan sonra yağda eriyen vitamin ve mineralleri tüketmenizi tavsiye ediyoruz. ( Vitamin D, Omega 3 )


Protein takviyenizin bir paketini sahur ve iftarda ikiye bölerek tüketebilirsiniz. Protein takviyenizi sindirimi kolay ve aynı zamanda bağışıklığı güçlendirici kefir veya laktozsuz süt ile birlikte karıştırarak tüketmeniz çok daha besleyici olacaktır.


BRVTL kompleks multivitaminlerini  ise; iftardan sonra tükettiğinizde vitamin-minerallerin emilimi daha iyi olduğundan biyoyararlığı da daha yüksek olacaktır.

Sohbet et
Ürünlerimiz hakkında bilgi almak ister misiniz?