Bariatrik Vitaminler Nedir?

Bariatrik Vitaminler Nedir?

Obezite cerrahisinde, genel olarak mide hacmi küçüldüğü için vücudumuza giren gıdaların azalması ile beraber almamız gereken vitamin oranı da azalmaktadır. Bunu kontrol altına almak için, obezite ameliyatı sonrasında doktorunuzun kontrolünde bazı vitaminleri ön görülen süre içinde almanız gerekmektedir. Bariatrik vitaminler, burada önem kazanmaktadır. Peki bariatrik vitaminler nedir?

Bariatrik Vitaminler

Bariatrik vitamin almanın nedenleri arasında şunlar yer alır;

  • Yetersiz besin alınacağı için vücudumuzun ihtiyacı olan vitamin ve minerallerin vücudun belli bir seviyeye kadar alınmasını sağlamak.
  • Vitamin yetersizliğinden dolayı oluşacak hastalıklara karşı önlem almak.
  • Bazı vitaminlerin eksik alınması sonunda beslenme sisteminde de bozulmalar olmaktadır. Özellikle bu bozulmalar obezite ameliyatı sonrası ciddi önem taşımaktadır.

Mide ameliyatı olanların en sık kullandığı vitaminler ise şunlardır;

  • B12 Vitamini
  • Multi vitaminler
  • Kalsiyum
  • Demir

Kullanılan takviyeler likit ( sıvı ) formda veya dil altından emilebilen formda olmalıdır. Uygun ürün, uygun süre ve düzeninde kullanılmadığı taktirde kemik ağrıları, kansızlık, bitkinlik, konsantrasyon ve odaklanma sıkıntısı, dikkat dağınıklığı, unutkanlık, el ve ayaklarda karıncalanma, yürüme zorluğu, estetiksel problemler, saç dökülmeleri, kuru ve büzüşük bir cilt kaçınılmaz son olmaktadır.

Ameliyattan hemen sonra komple vitamin, mineral ve protein takviyelerine hemen başlanmalı, hatta ameliyat öncesinde operasyona hazırlık aşamasında kan değerleriniz incelenip; operasyon öncesi bariatrik vitamin kullanımına başlamak da iyileşme sürecinizi hızlandıracaktır.

Sohbet et
Ürünlerimiz hakkında bilgi almak ister misiniz?